Friday, 17 September 2010
Брутален тест на нож от стомана RWL34.
Едно острие което изработих зимата. Совственика е Ивеца, който изработва много добри дръжки и съответно направи дръжката от бял Ханекс - имитация на слонова кост. Разбира се теста с кофата показва единствено колко е удароустойчива стоманата. Предполагаема твърдост - 59-60 единици по Рокуел. НЕ правете това с ножовете си. ;)

Monday, 6 September 2010
Нож - 1.4112, червено-черен G10

Тоя уикенд не успях да отделя време за катерене, затова пък остана време да сглобя един нож.
Ножа е поръчан още пролетта (скоростта ми е невероятна)от приятеля ми Фери с идеята за туристически нож. Стомана 1.4112(440B), чирени от G10, монтаж с Корби нитове и неръждаема тръбичка в отвора за връв. Кожена кания - цяла.
Галерия
Subscribe to:
Posts (Atom)